Рідкий цинк

 Для кожного з нас цинк - добре знайомий метал: з нього роблять листи і труби, використовують для захисного напилення на інші метали і як компонент сплавів. Але, чи знаєте Ви, що цинк серед основних кольорових металів (алюміній, мідь, цинк і олово, нікель) за рівнем виробництва стоїть на 3-му місці після алюмінію і міді.

 У 1966 р світове виробництво цинку перевищило 4,2 млн. Т, а в 1957 р було виплавлено всього 3 млн. т цинку. Але в порівнянні з попередніми десятиліттями ці три мільйони тонн - велика цифра. Адже в 1860 р світове виробництво цинку склало тільки 86 900 т, а в 1880 г. - 217 тис. т. В наші дні цинк став звичним металом.

 Вперше люди застосували цинк (правда, ще несвідомо) кілька тисячоліть тому. Відомо, що вавилоняни ще в середині 3-го ст. до н.е. робили сплави цинку міді та свинцю. Три тисячі років виповнилося бронзовим предметами, знайденими в Палестині, в цій бронзі міститься багато цинку. Про застосування цинковмісних мідних сплавів писав Аристотель (384-322 р до н.е.).

 Сьогодні існує два способи захисту чорного металу від корозії цинком:

  - Гаряче цинкування - більш складний технологічний процес;

 - Холодне цинкування - "рідким цинком", цинковмісним акриловим лаком, що по функціоналу не поступається гарячому цинкуванню. 

АК-100

рідкий цинк для металу
рідкий цинк

Рідкий цинк АК-100

 Опис продукту:

 АК- 100 « Рідкий цинк » представляє собою цинконаповнений склад на базі акрилового зв'язуючого.

 Призначення:

 Покриття , отримане при нанесенні складу АК- 100 , за своїми властивостями аналогічно покриттю , отриманому при гарячому цинкуванні . Високий вміст металевого цинку в висохлій плівці (більше 95 %) дає можливість використовувати АК- 100 , як матеріал для створення захисного покриття металоконструкцій гідротехнічних , мостових споруд , ємностей для нафтопродуктів , трубопроводів та іншого устаткування, що експлуатуються в атмосферних умовах будь-яких кліматичних зон. Покриття стійке до прісної і морській води . Застосування складу АК- 100 дозволяє оцинковувати металеві вироби та конструкції без демонтажу , мінімальні витрати на підготовку поверхні , можливість створювати захисне покриття на поверхнях практично будь-яких розмірів і форм , а так само забезпечує можливість захисту зварних швів ,дозволяє значно знизити витрати при електрохімічному захисту виробів з « чорних » металів.

 Фізико -хімічні характеристики:

Колір плівки - сірий , поверхня матова шорстка

Глянець - покриття напівглянсове

Умовна в'язкість по віскозиметрі ВЗ- 246 з діаметром сопла 4 мм при температурі ( 20,0 +0,5 ) ° С 40-150

 Вміст нелетких речовин , %, не менше 50-70

 Час висихання , не більше , ГОСТ 19007000 :

-при ( 20,0 +2 ) ° С до ступеня 3 1:00

-при ( 120,0 +5 ) ° С до ступеня 7 - 0,5 год

-при ( 20,0 +2 ) ° С до ступеня 7 - 24 годину

 Міцність плівки при ударі по приладу У- 1 , ГОСТ Не менш 50 від.од.

 Стійкість покриття до статичного впливу води при температурі ( 20,0 +2 ) ° С , ГОСТ 9.403 - Не менш 48 годин

 Адгезія , ГОСТ 15140 , метод 2 - не більше 1балл

Підготовка поверхні:

 Поверхня повинна бути очищеною від іржі , бруду , пилу і жиру. У разі , якщо поверхня металу піддається корозії, необхідно обробити поверхню до "чистого металу", яка буде контактувати із залізом. При нанесенні складу АК- 100 на чистий метал , поверхня повинна бути підготовлена до ступеня Sa 21 / 2 по МС ІСО 8501 .

 Спосіб нанесення:

 Пневматичне або безповітряне розпилення, кисть, валик. Перед нанесенням склад ретельно перемішати до однорідної маси. При необхідності , склад розбавляють до робочої в'язкості розчинниками Р- 4 , Р- 5 , сольвентом або сумішшю уайт- спіриту та толуолу або ксилолу (у співвідношенні 1:1). Фарбувальні роботи із застосуванням складу АК- 100 виробляються при температурі навколишнього повітря від -15 до +40 ° С. Міжшарова сушка при 20 ± 2 ° С -2 години. Час формування покриття - 7 діб. Витрата: 200-250 г/м2 залежно від способу нанесення.

 Запобіжні заходи:

 Матеріал вогненебезпечний! Зберігати в приміщенні при температурі від -25 до +35 ° С , виключивши попадання на нього прямих сонячних променів і вологи. Гарантійний термін зберігання - 12 місяців з дати виготовлення продукції.