ІН'ЄКТУВАННЯ

Будівельні норми україни дбн в.3.2-1-2004 визначають, що замокання в спорудах може бути зумовлено:

- капілярним підсмоктуванням води;

- гідростатичним тиском води;

- конденсацією парів;

- атмосферними опадами;

- будівельними матеріалами з гігроскопічним ефектом.

 

При рішенні усунути вологу зі стін дуже важливим фактором є правильно встановити джерело надходження води, а після  вибирати способи унеможливлення намокання. Для надійної гідроізоляції ,обов'язково, потрібний огляд спеціаліста, який зможе провести заміри вологості стін, рівень підземних вод,характеристику "подушки" та на основі певних нюансів, зробить висновок про причину або причини;( намокання.

 Отже, якщо намокання спричинене гідростатичним тиском, капілярним підсмоктуванням води або гігроскопією будматеріалу - необхідне ін'єктування.

 

Приклад методу ін'єктування - гідроізоляція примикання стіна-підлога

 

• MINOVACarbotech (Мінова Карботех) (Німеччина) - система ін'єкційних поліуретанових і акрилатних смол для гідроізоляції підземних і наземних споруд, особливо підземних паркінгів, гідроізоляції деформаційних і холодних швів будівельних конструкцій, гідроізоляція бетонних і цегляних стін зсередини, де порушена гідроізоляція зовні, а також зв'язування грунтів і виконання вуальной ін'єкції підземних споруд. Матеріали призначені для виконання гідроізоляційних робіт в будівництві, гірській промисловості, тунелебудувані, підземному (шахтному) будівництві, робіт по ремонту підземних споруд, а також каналізаційних (стічних) систем.

 

Застосовувані матеріали:

 

СarboPurWF, WFA - моментально твердіюча поліуретанова двокомпонентна ін'єкційна смола, без галогенів і фреонів, використовувана для:

 

- Тампонування напірної течі;

 

- Укріплення водоносних зон, як правило, з температурою води нижче +15 С°;

 

- Гідроізоляції примикань.

 

Клас склеювальної речовини - моментально склеює.

 

За допомогою КарбоПур проводиться санація ділянок у обводненній і водоносній породі. Утворюється ізоляція для  захисту від сильного потоку води, наприклад, від потоків води, що знаходяться під сильним тиском, ізоляція штреків, санація старих шахтних стовбурів і безліч інших спеціальних областей застосування

 

При закачуванні безпосередньо в місце виходу, контактуючи з водою, смола вспінюється. Внаслідок реакції суміш витісняє попередню й у відсутності води вона, не збиваючи, твердне і перетворюється в щільний, непористий матеріал. За відповідних умов, в ході однієї технологічної операції, виходить водонепроникна оболонка.

 

При особливо сильному припливі води можливе використання КарбоПур WT. Для тампонування решти тріщин використовується КарбоПур WF з більш високою проникаючою здатністю.

 

Технологія і склад робіт:

 

- Пробивка борозни по холодним швах і тріщинах в залізобетонних стінах, очистка борозен;

 

- Зачеканення борозни матеріалом FIX-10S;

 

- Свердління отворів в залізобетонних конструкціях діаметром ... мм. з певним кроком мм, на глибину до ... мм;

 

- Установка пакерів - ін'єкторів із зворотним клапаном;

 

- Насос для нагнітання пінополіуретанових смол, перед виробництвом ін'єкційних робіт промити маслом;

 

- Ін'єктування пенополіуретановою смолою починають з самої нижньої точки (пакера) - ін'єктування проводиться до тих пір, поки в сусідньому пакері не виступить пінополіуретан, після чого нагнітання смоли проводять в нього, а попередній пакер глушиться і так по всій довжині шва. Залежно від навколишньої температури полімеризується, утворюючи пружно-еластичний пінополіуретан, стійкий до впливу більшості розчинників, кислот, лугів і мікроорганізмів, усуваючи при цьому фільтрацію води через будівельні конструкції навіть під значним тиском. Перш ніж видалити пакер, треба переконатися, що активний склад повністю полімеризовані.

 

Після видалення ін'єктора отвір закладається складом ASOCRET-BM .

 

По закінченні робіт все обладнання і ємності промиваються маслом. Кожен працюючий з активними пінополіуретаном повинен обов'язково використовувати окуляри для захисту від дії хімічних речовин, захисну маску, гумові рукавички, спецодяг та гумові чоботи. При попаданні хімічних складів на шкіру - їх необхідно змити рясною кількістю чистої води (теплою) з милом.

 

 На фотографіях зображено як відбувається процес ін'єктуванння :