Бентонітовий шнур

Бентонітовий шнур представляє собою джгут прямокутного січення, основним складником якого являється бентоніт натрію та полімерна основа.

Бентоніт натрію, що входить у склад шнура контактуючи з водою гідратується, поглинаючи з довкола воду, що приводить до його об’ємного розширення. Знаходячись в обмеженому для вільного набухання просторі, виникає у порожнинні шва  протитиск, який дозволяє приймати значну зовнішню дію на герметичний вузол конструкції. Крім цього, надійна герметичність буде зберігатись ,навіть, при динамічній дії із розкриттям шва до 0,25 мм.

 

 

Бентонітовий шнур можна використовувати для якісної герметизації вузлів із таких контактуючих будівельних матеріалів як: метал, бетон, природній камінь, скло та ПВХ, а також поєднання цих матеріалів.

 

 Основні об’єкти використання:

1)    Цивільні ( підвальні приміщення споруд, підземні паркінги, плавальні басейни, об’єкти цивільної оборони, та ін.);

Промислові (підземні галереї, мости, тунелі різного призначення та інше);  

2)    Гідротехнічні ( пожежні резервуари та питної води, насосні станції, водовідводи, басейни та ін.), де необхідно забезпечити герметичність:

·         «Холодні» шви бетонування;

·         Стики між збірними залізобетонними елементами;

·         Місця проходу комунікацій через відгороджувальні конструкції.

 

Переваги:

·         Надійне ущільнення та герметизація гідроізоляційних вузлів за рахунок об’ємного збільшення при контакті з вологою.

·         Висока довговічність та морозостійкість.

·         Бентонітовий шнур легко транспортується і простий у монтажі.

·         Не потребує складного додаткового обладнання.

·         Безпечний для навколишнього середовища (бентоніт – природній мінерал).

·         Хімічно стійкий.

·         Економний. Зниження собівартості у порівнянні з іншими способами герметизації.

Бентонітові гідроізоляційні матеріали широко використовуються у світовій практиці підземного будівництва. Досвід застосування матеріалів у різних регіонах підтверджує їх високу ефективність. Беручи участь в проектах по гідроізоляції об’єктів та споруд проти фільтрувальних екранів, підприємство здійснює постачання бентонітових гідроізоляційних матеріалів.

 

Характеристика бентонітового шнура:

1) 15 х 25 см у п.м.

2) монтується (кріпиться до основи) дюбелями

 

Ціна від: 135 грн./м.п

Бентонітовий шнур
Бентонітовий шнур та гідрофільна резина
Розбухаючий шнур
Гідрофільна резина Аквафін

Як видно зверху на зображенні, представлено бентонітовий шнур та гідрофільну резину після впливу води.

Дивіться також:

Бентонітовий мат

Монтаж бентонітового шнура

При монтажі необхідно укладати шнур щільно стик в стик без зазорів.

 

Поверхня бетону попередньо очищається від пилу, бруду, стоячої води або льоду.

 

Зазвичай фіксація шнура виконується в центральній частині конструкції або ближче до сторони, на яку очікується водне навантаження.

 

Відстань до будь-якої зі сторін бетонної конструкції підбирається з урахуванням перетину шнура і міцності бетону конструкції.

 

Кріплення виконується клеями, мастиками або герметиками, які дозволяють проводити роботи з урахуванням зовнішніх умов, наприклад при температурі від -15 до -35 ° С рекомендується використовувати поліуретанові герметики.

 

Для підвищення надійності фіксації, коли необхідно запобігти ймовірним зміщення або спливання шнура, додатково рекомендується використовувати металеві цвяхи / дюбелі з кроком 30 см можливий варіант в поєднанні з металевою сіткою.

 

!!! Модифікація бентонітової шнура з літерою В, вимагає обов'язкового кріплення металевою сіткою замість приклеювання.

 

 

 

УВАГА! Рекомендації по зберіганню.

 

Хоча, шнур має ущільнений верхній шар (близько 3 мм), що уповільнює первинне набухання, при монтажі шнура слід виключати можливість його затоплення або тривалого контакту з атмосферною водою.

 

Якщо, бентонітовий шнур знаходився довго в контакті з водою, то він істотно розшириться, втративши зчеплення з основою. Якщо почав руйнуватися - його необхідно замінити.

 

Якщо ж, сталося незначне намокання, шнур необхідно протерти сухою тканиною, захистити від подальшого зволоження і створити умови для його просушування.